Soukromí a ochrana pozemku

Aby zloděj nepřišel

Víte, jak to chodí v Čechách. Každý si chráníme to své rodinné „stříbro“ a pokud nemáte oplocený pozemek, je klidně možné, že k nám bude chodit každý, jak se mu zlíbí a nám nelíbí. To známe všichni, kteří nemáme vstupní dveře za plotem. Neuctivci jsou schopni si z vašeho pozemku během noci udělat skládku, nebo prozkoumat, jaké plody se vám podařilo vypěstovat, nebo co se skrývá ve vaší garáži či kůlně. Ne nadarmo se říká: „Příležitost dělá zloděje.“ Je třeba i nepoctivcům, alespoň symbolicky, zkomplikovat cestu za vytouženým pokladem a vystavět překážku kvalitním oplocením. Nežijeme v americkém filmu, abychom nechávali přes noc nezamčená auta, či otevřená vrata od garáže. Co si budeme povídat. Jsme národ, který je pořád plný lapků, a proto si musíme náš majetek všemožnými způsoby chránit. Co není přikováno, nebo pod mohutným zámkem, to dlouho na svém místě nevydrží.

Tip: Přemýšlíte, jaká si pořídit garážová vrata? Dnes patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v mnoha rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Vysoký plot ochrání i zabrání

Řešení je jednoduché – vysoké, pevné a kvalitní oplocení. Jedině odpovídající zábrana v podobě plotu vám ochrání úrodu na záhonku před kolemjdoucími nenechavci. Vidina překážky je odradí od jejich zálusku na vaše volně přístupné nářadí či garáž a její obsah. No a zdruhé strany je třeba říci, že vysoký plot zabrání vašemu psovi, aby si pochutnával na sousedových slepicích, anebo neustále utíkal. Oplocení vám také pomůže s hlídáním vašich hrajících si děti a udrží je na vytyčeném pozemku. Nebude hrozit, že se jim povede s míčem doběhnout až na silnici, kde by se jim mohlo něco stát. Dokonce i většina sportovců ocení funkční oplocení. Tenisté nemusí běhat pro každý míček do lesa nebo potoka. Při míčových hrách se vám nebude kutálet balón ze stráně dolů přes další pozemky.

Soukromí za Vaším plotem

Každý pociťuje za plotem bezpečí a soukromí. Z pozemku, který bude oplocen pletivem, se stane skutečně jen vaše území, přes které vám nikdo nebude jezdit, nebude chodit a každý kout pozemku bude takový, jaký si ho vy budete přát, protože nebude veřejně přístupným prostorem. Za plotem se budete cítit bezpečně nejen vy, ale také o vaše děti nebudete mít starost a klidně bez dozoru je budete moci nechat si hrát zcela volně. Samozřejmě se zamčenou bránou a brankou. V neposlední řadě umožní kontrolovaný pohyb Vašeho pejska a ostatních domácích tvorů.
Jsme národ pěstitelů, chovatelů – pejskařů, a proto také chceme chránit plody naší zeleně a naše mazlíčky musíme kontrolovat v jejich rozletu. Pokud má pes pozemek, který má jasně vytyčené hranice, například oplocením, spolehlivě a bedlivě jej bude hlídat. Pes bude zcela jasně bránit své teritorium a páníčkův majetek. Zvýší se váš klid a jistota s pocitem bezpečí na vlastním pozemku, za vaším plotem. Je to krásný pocit, mít jen vlastní kus země, kam nikdo bez pozvání nemůže přijít.